Україна-Португалія: неймовірна перемога над чемпіонами

Учора, 14 жовтня, відбувся чудовий матч для усіх любителів футболу та, зокрема, збірної України. Як перемогла команда нашої країни розповість Я Лучанин.

Дуже вдало для нашої збірної з футболу матч проти Португалії, яка до речі є ледь не найсильнішою командою, відбувся у такий величний день — Покров Пресвятої Богородиці та День захисника України. Результат покорив серця навіть найбільших скептиків — перемогу отримала збірна України з гарним рахунком 2:1.

Перший тайм

Уся країна затамувавши подих очікувала початок матчу, а стадіон “Олімпійський” разом із телеглядачами та національним хором імені Верьовки співали гімн України. Впевнена, цей жест надихнув наших футболістів та надав їм сили йти впевнено до перемоги.

Гра розпочалась та м’яч одразу ж перехопили гості й розпочали атаку. Проте, дуже швидко його втратили, а Руслан Малиновський виконав передачу на Яремчука до центру поля. Останній, під час боротьби із гравцем Португалії, пробив м’яч до воріт суперника, але безуспішно.

На 6-ій хвилині матчу Яремчук дуже швидко зреагував, чим неймовірно ощасливив команду, вболівальників та Андрія Шевченка, головного тренера збірної України — завдяки удару Кравцова, нападник влучив точно до воріт голкіпера гостей поля та відкрив рахунок - 1:0. Трибуни підскочили та здійнялися радісними криками.

Українці гравці теж несамовито раділи, але не довго, потрібно швидко оговтатися та продовжувати йти до мети. Проте, португальці більше володіли м’ячем, хоч і на своїй половині поля. Кожна з команд мала непогані моменти для удару по воротах. На 14-ій хвилині Марлос відібрав м’яча та розпочав контратаку, яка за хвилину переросла у повноцінне контролювання. Вже на 17-ій хвилині біля воріт П’ятова пролетів “круглий”, чим створив дуже небезпечну ситуацію.

Португальська збірна усіма силами намагалася прорватися уперед та вирівняти рахунок, хоча б, та безуспішно. На 25-ій хвилині Тарас Степаненко отримав “жовту” картку, а за що, й сам не зрозумів.

Вже за хвилину, Миколенко віддав розкішний “пас” з лівого флангу на Ярмоленка, який легко та абсолютно невимушено виконав удар в сторону воріт збірної Португалії та забив другий гол.

Здавалося, вболівальники вискочать зі своїх місць та помчаться вітати Андрія Шевченка, Андрія Ярмоленка та Романа Яремчука.

Доки українці “скаженіли” від радощів, португальці не давали українцям шансу на спокійне завершення тайму. Лише у славнозвісного Кріштіану Роналду була достатня кількість ударів по воротах нашої збірної, але всі вони не принесли результату.

Роналду мчить до воріт

Щоразу, як гравці команди супротивника намагалися забити хоча б одного м’яча в українські ворота — українці боронили їх з усіх сил.

На перерву дійсні чемпіони Європи пішли з нульовим результатом.

Другий тайм

Першу заміну провів головний тренер португальців та за декілька хвилин дещо змінений склад команди суперника, разом з українськими футболістами повернулися на футбольне поле НСК “Олімпійський” з новими силами та бажанням здобути перемогу.

Атаки зі сторони супротивників надходили як хвилі, а згодом, Миколенко опинився на газоні під час порушення правил зі сторони одразу двох футболістів Португалії.

На 63-ій хвилині головний тренер провів заміну — замість Марлоса на поле вийшов Євген Коноплянка.

Згодом, Степаненко дещо “заморозив” гру через раптові судоми у нозі, але не дивлячись на біль Тарас підіймався та намагався продовжувати гру. Недовго. На 72-ій хвилині Степаненко отримує другу “жовту” картку, “червону” та видалення, дуже спірне, з поля. В ту ж хвилину Кріштіану Роналду пробиває штрафний та здобуває перший гол для Португалії у цьому матчі. До речі, для гравця це ювілейний 700 забитий м’яч в кар’єрі.

Степаненко невдоволений жовтою карткою

Трохи пізніше Андрій Шевченко замінив Яремчука на Коваленко. Досить вдало, адже українських футболістів залишилося 10 та півзахисник нашій команді треба більше, ніж нападник.

До кінця основного часу періодично вели м’яч то українські гравці, то португальські, але жодна не змогла влучити до воріт.

Головний арбітр додав ще 4 хвилини та гра продовжилась. На 90+4 хвилині головний тренер збірної України виконав останню заміну гравців, аби потягнути час, а за хвилину Коваленко отримав “жовту” картку, проте всім було байдуже — за кілька секунд пролунав фінальний свисток і Україна офіційно здобула перемогу!

Неймовірна гра, яку наша збірна виборола так само, як і 23 роки тому. Україна виходить на Чемпіонат Європи достроково! Молодці хлопці, так тримати!