Останній матч "Волині" завершився нічиєю: як тепер виглядає турнірна таблиця?

Переможна смуга з восьми матчів закінчилась “нічиєю” для луцької “Волині”. Як це відбувалося розповість Я Лучанин.

У суботу, 23 листопада, ФК “Волинь” зіграла свій останній матч у цьому році. Суперником був МФК “Миколаїв”, які приїхали до Луцька.

Історична подія

Перед початком матчу відбулося урочисте привітання складу ФК “Волинь”-1989, який 30 років тому здобув неймовірну перемогу над “Суднобудівником” (Миколаїв). Луцька команда, на чолі з Віталієм Кварцяним, вперше в історії стали чемпіонами. Волинські гравці складу 1989 року отримали нагороди у номінації “Найкращий бомбардир” - Володимир Дикий (22) та Павло Філонюк (11).

Золотий склад Волині 1989 року

Перший тайм

Не дивлячись на дуже холодну погоду, окрім фан-зони, луцькі вболівальники все ж прийшли підтримати “Волинь” в останньому матчі та до останнього вірили у перемогу.

Після дискваліфікації повернувся Міха Горопевшек, проте у центрі поля грав Василь Курков, так само, як і під час матчу в Івано-Франківську. Андрій Тлумак, головний тренер “Волині”, вирішив не змінювати склад.

ФК Волинь вітає МФК Миколаїв

Вже на першій хвилині червоно-білі мали дуже хороший момент для відкриття рахунку на свою користь, проте невдало та арбітр призначив кутовий. Його виконав Денис Кожанов, м’яч відбив Ігор Карпенко, але круглястий полетів вище воріт.

Дуже не спокійно розпочали матч обидві команди та намагалися поцілити у ворота один одного. Вадим Ветенчук, півзахисник миколаївського клубу спробував влучити у ворота “Волині”, проте цей удар був не точний та м’яч “спокійно” потрапив до рук Владислава Левандінова.

На 5-ій хвилині першого тайму “Миколаїв” заробив штрафний удар, який був невдалий. Проте, гості досить непогано “пресингували” волинських гравців та часто атакували наші ворота.

У порівнянні з матчем “Миколаїв”-”Волинь” у першому голі, початок останнього матчу був занадто спокійним. Хоча небезпечних моментів було достатньо зі сторони суперників.

Ближче до середини тайму хрестоносці створили декілька цікавих моментів біля воріт миколаївської команди, проте мало гравців та деяка невпевненість не дала шансу забити першим.

На 16-ій хвилині Амбросій Чачуа порушив правила проти гравця команди суперника та отримав “жовту” картку.

На 28-ій хвилині волинські гравці розпочали дуже результативну, на перший погляд, атаку. Сіаваш Хагназарі досить впевнено рухався з м’ячем до воріт “Миколаєва”, виконав передачу на Дениса Кожанова. Останній повертає м’яч на Сіаваша, але “кулястого” вибив з-під ніг захисник гостей поля. Младен Бартулович виконав удар з кутового, який несподівано потрапив на Василя Курко. М’яч влучив у ногу півзахисника та зрикошетив вище воріт.

Перевага

Волинські гравці намагалися більш впевнено грати та контролювати гру, але гольових моментів не створювали.

На 34-ій хвилині арбітр знову фіксує порушення правил збоку господарів поля та для “Миколаєва” це ще один шанс на влучний простріл. Вже за декілька хвилин миколаївські гравці розпочали атакувати, але луцька команда перехопила м’яч. Ще декілька передач і кулястий знову був під ногами Сіаваша, який з усіх стрімголов мчався до воріт суперників та замість передачі на Бартуловича виконує простріл самостійно — м’яч полетів знову вище воріт.

Червоно-білі створили ще один безрезультатний удар в сторону воріт суперників, але знову м’яч летить набагато вище поперечини. Також, на 40-ій хвилині була досить вдала передача на Ігоря Карпенка, який відбив м’яча у сторону воріт та він знову полетів над воротами.

На 42-ій хвилині футболісти “Миколаєва” все ж спромоглися влучити у ворота “Волині” - під час передачі, м’яч влучно потрапив до Владислава Войцеховського, який виконав гарний удар та відкрив рахунок.

Кінець першого тайму закінчився абсолютно не так, як того очікували гравці “Волині” та вболівальники.

боротьба за м'яч

Другий тайм

На поле повернулися обидві команди та вже майже одразу, на 47-ій хвилині Денис Кожанов отримав дуже влучну передачу від Артура Рябова та спробував зрівняти рахунок — виконавши удар м’яч влетів у штангу. За дві хвилини, знову ж Кожанов вийшов сам на сам з воротарем, але в останній момент Денис Старченко захистив ворота своєї команди.

Обидві команди досить напружено грали, небезпечні моменти були постійно біля воріт кожної команди. Нервували як футболісти, так і їхні тренери.

На 54-ій хвилині гравець команди гостей зіграв проти правил щодо волинського футболіста та “Волинь” отримує шанс пробити пенальті. Його виконує Денис Кожанов та нарешті його удар став влучним — рахунок 1:1. Стадіон скандував від радощів.

пенальті Кожанова

МФК “Миколаїв” з величезним натиском атакувала ворота хрестоносців, але їхні спроби не були вдалими, як і спроби господарів поля. Безсумнівно, другий тайм був цікавіший за перший.

Досить часто волинські гравці помилялися під час передач, чим дуже швидко користувалися гості Луцька. Хоча й зі сторони миколаївських гравців помилки були теж.

На 61-ій хвилині на полі з’явився Олександр Климець, якого більшість вболівальників очікували побачити в стартовому складі. Молодий гравець одразу ж розпочав атакувати ворота суперників та виконав непогану передачу на Бартуловича. Останній не зміг, на жаль, влучно вцілити та м’яч вкотре полетів вище поперечини.

На 64-ій хвилині досить небезпечний удар був зі сторони капітана “Миколаєва”. Проте, цей простріл був неточний, що й врятувало волинську команду від ймовірного програшу.

Не дивлячись на те, що у господарів поля було більше небезпечних моментів та ударів по воротах, суперники доводили, що не бажають поступатися лідерам турнірної таблиці та впевнено боролися за перемогу.

Хагназарі з м'ячом

На 72-ій хвилині луцька команда створила три дуже небезпечні удари в сторону воріт Дениса Старченко, проте миколаївський голкіпер разом з захисниками самовіддано відбивали м’яча просто у ніг гравців “Волині. До речі, Старченко дуже добре проявив свої здібності воротаря у цій грі, що дозволило зберегти рахунок до кінця матчу.

Ніхто з гравців не збавляв темп та постійно проводили атаки. Волинські футболісти були більш активні, адже на меті у команди — дев’ята перемога поспіль та затвердження у турнірній таблиці Чемпіонату України.

Не дивлячись на досить напружену гру ані “Волинь, ані “Миколаїв” так і не змогли змінити рахунок. Останній матч у цьому році закінчився з рахунком 1:1.

Турнірна таблиця

ФК “Волинь” не лишився лідером турнірної таблиці. У неділю, у матчі “Прикарпаття”-”Рух”, львів’яни перемогли з рахунком 0:1 та стали на перше місце таблиці. За ними “Волинь” (2 місце) та “Інгулець” (3 місце).