27 Червня 2026

Як ховатимуть під час коронавірусу на Волині

Related

Лікувальні тури в Угорщину — найкращі терми, курорти та відпочинок для туристів

Є країни, які обирають заради витонченої архітектури, унікальної гастрономії...

Розумний будинок своїми руками: як автоматизувати квартиру за копійки без ремонту

Привіт. Готовий апгрейднути свою реальність? Заварюй каву і сідай...

Цифровий слід: як Google та Facebook збирають досьє на вас через смартфон і як обмежити цей збір

У сучасному світі смартфон перестав бути просто засобом зв'язку....

Share

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ, благочинний Рожищенської округи, протоієрей Василь Шняк розповів, як буде проходити чин похорону під час карантину на Волині. Далі на iluchanyn.

Перш за все, процес поховання буде проходити в день смерті людини. Тіло мертвої людини поміщатимуть у мішок, що оброблений хлором. Мішок з тілом кластимуть у труну, при цьому щільно закривши її. Процес прощання буде проведений з врахуванням усіх обмежень встановлений державою, а тобто присутність людей не буде перебільшувати 10 осіб. Також між людьми буде врахована відстань, що дорівнюватиме 1,5 – 2 метри. Поцілунки та будь-які інші контакти з тілом померлого заборонені.

Щодо присутніх, то ними можуть бути лише рідні та близькі люди. Їх відсутність може бути лише за умов обов’язкової самоізоляції. Заупокійний молебень відбуватиметься лише на вулиці, проведення його в будинку, чи квартирі покійного забороняється.

Необхідно пам’ятати, що церкви мають практику проведення заочного похорону. Різниця буде лише в тому, що молитвослів’я буде проводитися не біля тіла померлого.

Власне Волинська єпархія Православної Церкви України нагадую, що не варто затуманювати свідомість через страх перед хворобою. Адже лише віра зможе вберегти людей від цієї недуги і не дозволить вдатися до необґрунтованої агресії. Також нагадують, що необхідно щовечора молитися.

Варто зазначити, що від початку карантину у Волинській області є лише 3 підтверджені випадки COVID-19, один з яких виявили посмертно у лікаря-гінеколога. Наразі, встановлюється коло осіб, з якими контактував померлий під час карантину.

Звідси можна зробити один вагомий висновок, що не варто зневажати встановленими державою обмеженнями під час карантину. Навпаки, потрібно їх дотримуватися, а тобто регулярно та ретельно вмивати руки, носити маски, дотримуватися дистанції між людьми та не створювати групування людей більше ніж 2 особи.

... Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.